Spotkanie ze Stowarzyszeniem Polsko-Libańskim

15 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele ze Stowarzyszenia Polsko-Libańskiego Polanda.

Na spotkaniu, które dotyczyło Bliskiego Wschodu poruszono temat konfliktów oraz ich wpływów na Europę. Przybliżono nam pojęcie orientalizmu oraz najważniejsze wydarzenie na Bliskim Wschodzie. Poznaliśmy także co oznacza kryzys migracyjny oraz na czym polegają międzynarodowe regulacje prawne. Nauczyliśmy się odróżniać uchodźcę od migranta oraz czym jest ochrona uzupełniająca i ochrona międzynarodowa. Uzyskaliśmy informacja o organizacjach, które pomagają uchodźcom i dane, na temat krajów z największą ilością uchodźców.

Prelekcja była prowadzona w bardzo ciekawy sposób. Przedstawiciele stowarzyszenia opowiadając nam nieznane dotąd fakty o Bliskim Wschodzie spowodowali, że w głowach wielu z nas na długo pozostanie to spotkanie!

Gabriela Dubiel, kl. 1LO