Nauczyciele

s. mgr Maria Klimas dyrektor szkoły nauczyciel dyplomowany laureat nagrody Kuratora Oświaty w Krakowie
o. dr Beniamin Kuczała
o. mgr Tadeusz Słoniak katecheta, kapłan w zakonie paulinów. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Ojców Paulinów w Krakowie. Posługę duszpasterską pełni w Sanktuarium Męczeństwa Św. Stanisława na Skałce.
mgr Joanna Gaweł polonistka, ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Polonistyki UJ. Współautorka cyklu podręczników “Myśli i słowa”. Wieloletni nauczyciel gimnazjalny. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół dyskursu edukacyjnego oraz wpływu stosowanych metod nauczania na jego kształt. Autorka artykułów naukowych oraz wielu cenionych pomocy dydaktycznych.
mgr Joanna Szewczyk absolwentka Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Komunikacji w Biznesie w Wyższej Szkole Europejskiej. Jest również lektorem języka angielskiego w szkołach językowych i firmach. Motywuje uczniów do nauki języka organizując różnorodne konkursy i warsztaty tematyczne. Interesuje się kulturą i tradycjami innych krajów i te zainteresowania stara się przekazać uczniom. W szkole prowadzi międzynarodowe projekty, min. Erasmus+, e-pals, Beautiful Mundo Project, e-Twinning.
s. mgr Stella Szczepkowska absolwent matematyki z informatyką Uniwersytetu Wrocławskiego. Wieloletni nauczyciel matematyki i wychowawca. Opiekun uczestników konkursów i olimpiad matematycznych, cieszący się wieloma laureatami i finalistami. Egzaminator OKE, nauczyciel dyplomowany.
mgr Grzegorz Natanek absolwent geografii z podstawami przedsiębiorczości oraz studiów podyplomowych z wiedzy o społeczeństwie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się wokół zagadnień z pogranicza geografii i politologii (geografia polityczna). W swoim dorobku zawodowym posiada finalistów i laureata konkursów przedmiotowych.
s. mgr inż. Dorota Kowalewska informatyk, specjalista od zarządzania. Ukończyła Zarządzanie i Marketing na Politechnice Wrocławskiej oraz Informatykę na AGH. Jej zainteresowania zawodowe oscylują głównie wokół programowania, projektowania stron internetowych, tworzenia multimediów.
mgr Katarzyna Myślliwy absolwentka historii z wiedzą o społeczeństwie oraz pedagogiki ze specjalnością edukacja dla bezpieczeństwa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Od kilku lat nauczycielka na różnych etapach edukacji. Opiekun uczestników konkursów przedmiotowych i tematycznych, z których wielu zostało laureatami i finalistami.
mgr Kamil Myśliwiec absolwent wychowania fizycznego ze specjalizacją gimnastyka korekcyjna na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, ratownik wodny, instruktor pływania oraz trener piłki nożnej z licencją UEFA. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się wokół sportu, a w szczególności piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki oraz pływania. Interesuje się sportem, turystyką, biologią człowieka oraz grami wideo.
dr Katarzyna Zięba OV nauczyciel chemii rozszerzonej; Ukończyła studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskując stopień doktora nauk chemicznych. W pracy naukowej zajmowała się wykorzystaniem chemicznych technik analizy instrumentalnej do badania obiektów zabytkowych oraz środowiska. Interesuje się naukami przyrodniczymi i ochroną środowiska naturalnego, a także nauczaniem Kościoła w zakresie troski człowieka o przyrodę i jego odpowiedzialności za przyszłość świata.
dr Justyna Sekuła absolwentka filologii germańskiej UJ, od 2011 roku nauczyciel języka niemieckiego na różnych etapach edukacyjnych, obecnie adiunkt w Katedrze Językoznawstwa Niemieckiego Instytutu Neofilologii Uniwersytetu Pedagogicznego. Ponadto wieloletni opiekun Koła Naukowego Germanistów, organizatorka warsztatów językowych i tłumaczeniowych, autorka licznych publikacji naukowych i monografii autorskiej. Jej zainteresowania badawcze związane są z glottodydaktyką i translodydaktyką oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii w nauczaniu.
mgr Justyna Staszewska nauczyciel tańca, absolwentka pedagogicznych studiów podyplomowych oraz magister ekonomii. Jest instruktorem w krakowskim klubie tańca towarzyskiego oraz tancerką w grupie tanecznej występującej na eventach na terenie całej Polski. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat. Jest laureatką wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejów tańca towarzyskiego.
mgr Sabina Poniewierska nauczycielka matematyki z pasją, która nigdy się nie poddaje. Miłośniczka zadań logicznych i łamigłówek matematycznych. Absolwentka Matematyki Stosowanej z rozszerzeniem pedagogicznym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od lat rozwijająca umiejętności młodzieży przygotowującej się do matury, jak również olimpiad i konkursów.
mgr Sylwia Ożóg Absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jej główne zainteresowania to fizjologia człowieka, socjobiologia oraz kosmetologia. Ponadto ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Limanowej w klasie wiolonczeli. Nauczyciel pełen pasji i zaangażowania.
mgr Joanna Tybinka nauczyciel języka angielskiego
mgr Maylen Guanipa de Wieczorek Nauczyciel języka hiszpańskiego. Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Edukacji Universidad De Zulia (Wenezuela). Stypendystka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Pedagogika Resocjalizacyjna. Od 1996 r. zajmuje się nauką języka hiszpańskiego. Długoletnie doświadczenie pozwala jej na stosowanie skutecznych i zindywidualizowanych metod nauczania. Pasjonatka kultury i historii krajów hiszpańskojęzycznych.
mgr Angelika Kolassa nauczyciel języka polskiego absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół literatury wojennej oraz zagadnień tożsamościowych i kulturowych w XIX i XX wieku. Współpracowała z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela". Opiekunka katolickiej grupy teatralnej. Opiekun naukowy uczestników konkursów przedmiotowych. Pomysłodawczyni uczniowskiego tomiku poetycko-prozatorskiego "Litera" oraz czasopisma kulturalnego "Aspekt".
mgr Aneta Żurek Pedagog szkolny. Ukończyła pięcioletnie studia magisterskie, od kilkunastu lat zajmuje się wsparciem uczniów, rodziców i nauczycieli. Pracowała na wszystkich szczeblach edukacji. Od wielu lat jest kadrze pedagogicznej naszego Liceum. Praca i spotkania z ludźmi są jej pasją.
dr Marcin Oszajca Doktor nauk chemicznych, absolwent i pracownik Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy naukowej zajmuje się badaniem struktur krystalicznych z pomocą promieniowania rentgenowskiego. Poza pracą interesuje się literaturą fantastyczną, filmem i serialami. Dla przyjemności gra w gry planszowe i fabularne (oraz okazjonalnie wideo), a także na różnych instrumentach muzycznych.
Kamil Edward Skorupski Do dziś udało mi się być piłkarzem, naukowcem, działaczem społecznym, aktorem, reżyserem filmowym i fotografem, pisarzem, nauczycielem, żeglarzem, wolontariuszem misyjnym, animatorem czasu wolnego, reporterem, a nawet doradcą energii, czy prezesem stowarzyszenia, by otrzymać odznaczenie za krzewienie tożsamości(!)... na morzu i lądzie... na wsi i w mieście, na uczelni i w przedszkolu. Uff, trudno mi w to wszystko uwierzyć, ale tak było... Odkrywam aktorstwo dla neutralności emocji, czyli tego samego co fizyka zapewnia myśleniu, a sport ciału. Piszę i tworzę opowieści, aby przecierać szlaki prawdy i pozostać kreatywnym. Nie uznaję podziału na umysły humanistyczne i ścisłe; to tylko kolejna wymówka, aby ograniczyć swój horyzont percepcji i zamknąć na ekscytujące piękno mądrości. Ta przygoda dopiero się zaczyna... Duch niech będzie z Tobą.
mgr Agnieszka Zalewa nauczyciel muzyki
WordPress Table