Uroczyste rozpoczęcie roku

Rok szkolny rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią na Skałce. Powitał nas o. Grzegorz, który zachęcał wszystkich do ufnego pójścia za Panem Bogiem, prowadzącym nas jak naród wybrany pomiędzy różnymi plagami i w czasach zarazy. Zwrócił również naszą uwagę na to jak często świat podważa autorytety, wmawiając nam, że wiemy wszystko najlepiej. Sami wpadamy w taką pułapkę szczególnie wtedy, gdy pozwalamy opanować się grzechowi, doprowadzając do duchowej śmierci, a przez to tracąc rozeznanie dobra i zła. Ojciec pokazywał nam również, że w każdym przedmiocie, którego się uczymy, możemy odkrywać ślady Bożej obecności.

Po Mszy świętej przywitała nas Siostra Dyrektor, a następnie spotkaliśmy się w klasach z wychowawcami, gdzie otrzymaliśmy szczegółowe informacje dotyczące organizacji tego roku szkolnego. Dziękujemy za te spotkania i mamy nadzieję, że ten rok będzie dla nas wszystkich błogosławiony i obfitujący w Bożą łaskę.