Imieniny S. Stelli

W pierwszy piątek miesiąca obchodziliśmy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Matki Różańcowej. Jest to również dzień imienin S. Stelli – Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Augustianek. Modliliśmy się za Siostrę podczas wspólnej szkolnej Eucharystii.

W homilii o. Tadeusz przypomniał nam bitwę pod Lepanto, w której zwycięstwo odniesiono dzięki wstawiennictwu Matki Bożej. Aby szczególnie upamiętnić ten dzień, zostało wprowadzone właśnie wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Ojciec przypominał nam również jak wiele walk musimy toczyć na co dzień. Niech naszym orężem będzie przede wszystkim różaniec. Ta prosta modlitwa pomoże nam zawierzyć wszystkie sprawy Bogu przez Serce Maryi i w ten sposób rozwiązać je zgodnie z wolą Bożą.

Po Mszy świętej odśpiewaliśmy życzenia. Również samorząd szkoły i klasy, które uczy s. Stella złożyły Jej życzenia. Swoją chwilę mieli również nauczyciele 🙂 Natomiast Solenizantka obiecała nam odmówić cały różaniec tego dnia – czyli jedno Zdrowaś Maryjo za każdą uczennicę i każdego ucznia oraz nauczyciela i pracownika szkoły. Bardzo dziękujemy! 🙂