Piłkarski Dzień Dziecka w Kostce

Srebrny medal chłopców podczas Piłkarskiego Dnia Dziecka w Kostce 🥈🥈🥈

Dnia 29 maja nasze liceum wzięło po raz pierwszy udział w turnieju piłkarskim organizowanym przez szkołę KOSTKI.

W turnieju oprócz naszej szkoły wzięły udział następujące szkoły: Kostka, Prezentki oraz Liceum im. św. Rodziny z Nazaretu. Każda szkoła mogła wystawić dwie drużyny.

Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów, a turniej został rozegrany systemem grupowym. W jednej grupie rywalizowało 4 zespoły, natomiast w drugiej 3. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy utworzyły pary półfinałowe, gdzie zwycięzcy grali w finale, natomiast przegrani w meczu o 3 miejsce.

Wszystkie drużyny były bardzo dobrze przygotowane do rozgrywek co dało wiele emocji na boisku i poza nim. Celem imprezy była popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży, integracja uczniów szkół katolickich, krzewienie zasad fair-play, wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami, rywalizacja sportowa oraz wyłonienie najlepszych drużyn i zawodników.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w następujących składach:

Drużyna I:

1. Pilarowski Oskar

2. Dudek Antoni

3. Pogorzelski Tymoteusz

4. Kotowicz Jędrzej

5. Barański Dominik

6. Pacewicz Antoni

7. Kaczmarczyk Wiktor

Drużyna II:

1. Linus Wdowiarz-Bilski

2. Boćko Jakub

3. Horbal Filip

4. Miernik Jan

5. Szpyrka Mateusz

6. Glazar Maciej

Serdecznie gratulujemy drużynie I zdobycia II miejsca w turnieju. Na pochwałę zasługuje również bardzo dobry występ naszych bramkarzy tj. Jędrzeja i Linusa, którzy wiele razy ratowali swoje drużyny przed utratą bramki, niekiedy nawet w stu procentowych sytuacjach dla drużyny przeciwnej.