Pielgrzymka do Matki Bożej Jasnogórskiej oraz wycieczka w góry

Dnia 9 października 2017 r. klasa 1 LO wyruszyła na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej na Bachledówce.

Wyjechaliśmy wczesnym porankiem z ulicy Rybaki, aby z radością skierować się w stronę Zakopanego. Dwie godziny podróży minęły w ekscytacji z pierwszej, wspólnej wycieczki. Na Bachledówce przywitała nas piękna i bezchmurna pogoda, a także jeden z ojców Paulinów – gospodarzy tej pięknej świątyni. Poznaliśmy historię kościoła, domu zakonnego oraz uczestniczyliśmy w Eucharystii, podczas której zanieśliśmy do Najświętszej Matki nasze intencje. 

Po części dla ducha udaliśmy się do Zakopanego, aby tam zrealizować część dla ciała. Powędrowaliśmy na Gubałówkę, aby tam podziwiać widoki, oraz zjeść pyszne oscypki. Oprócz Gubałówki pochodziliśmy również po najbardziej znanym deptaku w Zakopanym – Krupówkach. Po wyczerpującym dniu zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do Krakowa.

Gabriela Dubiel, kl. 1LO