Fakultet Geograficzny 2021/2022

26 października 2021 r. w Instytucie Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyła się inauguracja szóstego roku działalności Uniwersyteckiego Fakultetu Geograficznego. Fakultet prowadzony jest pod patronatem naukowym Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej we współpracy m.in. z naszym liceum. W fakultecie uczestniczą nasi uczniowie, a ich nauczycielem geografii i opiekunem jest p. mgr Grzegorz Natanek. Pierwsze zajęcie odbyły się w Instytucie Geografii i prowadzone były w dwóch grupach. Zajęcia i prezentację pt. „Historia i współczesność Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie (SW Spitsbergen)” przedstawił dr Piotr Dolnicki z Katedry Turystyki i Badań Regionalnych, zaś drugą lekcję pt. „Nowoczesne techniki pomiarowe w geografii” dr Paweł Struś – Kierownik Zespołu Badań Geoinformacyjnych.W roku w akademickim 2021/22 pracownicy Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego przeprowadzą w sumie 16 zajęć, których przedmiotem będą treści z zakresu podstawy programowej z geografii dla szkół ponadpodstawowych.