Mistrzostwo Szkół Katolickich w badmintonie – III Igrzyska Szkół Katolickich

Dnia 2 czerwca w naszej szkole odbyły się już III Igrzyska Szkół Katolickich w badmintonie. Organizatorami zawodów było LO im. św. Rity wraz z Samorządem Uczniowskim oraz LO Sióstr Prezentek.

Po zajęciu 5-ego miejsca w październikowych zawodach przez drużynę chłopców z naszej szkoły w Mistrzostwach Krakowa w ramach „Krakowskiej Olimpiady Młodzieży – Licealiada”, apetyty na zwycięstwo były ogromne!

Celem imprezy była popularyzacja badmintona wśród młodzieży, integracja uczniów szkół katolickich, krzewienie zasad fair-play, wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami, rywalizacja sportowa oraz wyłonienie najlepszych zawodników.

Szkoły mogły wystawić reprezentacje dziewcząt i chłopców (2 zawodników + zawodnik rezerwowy). Klasyfikacja była prowadzona podobnie jak dwa lata wcześniej: osobno dla dziewcząt i osobno dla chłopców. Przeprowadzono również rywalizację MIXT-a. Rywalizacja mieszana odbywała się parami tj. chłopak + dziewczyna.

Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym.

Zawody były na bardzo wysokim poziomie, gdyż wiele pojedynków rozstrzygnęło się dopiero po grze deblowej. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 punkty, natomiast za przegraną 0 pkt. O klasyfikacji drużynowej również decydowała rywalizacja każdy z każdym w grze parami: chłopak + dziewczyna.

Niestety w tym roku z różnych ważnych względów w rywalizacji zabrakło dwóch szkół, które wystawiły swoje reprezentacje w latach poprzednich. Były to LO Zakonu Pijarów oraz LO Kostki.

W tym roku w zawodach rywalizowały ze sobą tylko 3 szkoły, jednak nie brakowało emocji, woli walki oraz chęci zwycięstwa.

Przed rozpoczęciem rywalizacji MIXT-ów wszyscy zawodnicy oraz osoby zaangażowane w pomoc przy organizacji zawodów odtańczyli wspólną „Belgijkę”.

Ostateczna klasyfikacja zawodów wygląda następująco:

Klasyfikacja dziewcząt:

(nagrody: dyplomy oraz medale dla wszystkich zespołów)

1. LO Sióstr Prezentek

2. LO św. Rity 

3. LO Sióstr Salezjanek

Klasyfikacja chłopców:

(nagrody: dyplomy oraz medale dla wszystkich zespołów)

1. LO św. Rity 

2. LO Sióstr Prezentek 

3. LO Sióstr Salezjanek

Klasyfikacja drużynowa (rywalizacja MIXT-ów chłopak+dziewczyna):

(nagrody: dyplomy oraz puchary dla wszystkich zespołów)

1. LO św. Rity

2. LO Sióstr Prezentek

3. LO Sióstr Salezjanek

Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły zajęcia I miejsca w ramach Igrzysk Szkół Katolickich – badminton.

Bardzo dziękujemy wszystkim drużynom za udział w zawodach, gratulujemy zwycięzcom oraz mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku na kolejnej wspólnej imprezie w większym gronie.

Ze sportowym pozdrowieniem!

Kamil Myśliwiec