Tydzień wychowania

W dniach od 12 do 16 września trwał w naszej szkole Tydzień Wychowania.  Tegorocznym hasłem przewodnim były słowa Jezusa: “Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”.  W ramach obchodów tego wydarzenia codziennie rano nasza społeczność szkolna słuchała fragmentu Ewangelii i krótkiego komentarza do niej, by poprzez Słowo Boże odkrywać prawdę o tym, że Jezus jako pierwszy przeszedł drogę, którą każdy z nas kroczy, więc w żadnym doświadczeniu nie musimy czuć się osamotnieni. Mieliśmy okazję doświadczyć również tego, że Słowo Boże objawia prawdę o miłości Bożej względem każdego z nas i prawdę o nas jako osobach powołanych do odwzajemniania tej miłości, pomimo świadomości grzesznej natury. Poprzez codziennie spotkanie ze Słowem Bożym mogliśmy również doświadczyć tego, że Jezus chce nas karmić swoim Słowem, abyśmy “mieli w Nim życie i mieli je w obfitości”. Zwieńczeniem tego Tygodnia było spotkanie z o. Markiem Donajem – augustianinem, proboszczem parafii św. Katarzyny, kapelanem Szpitala Uniwersyteckiego. Ojciec Marek przybliżył nam sens  Jezusowych słów, odwołując się do życiorysu naszej patronki św. Rity, obrazu Caravaggia “Zaparcie się Piotra” oraz własnych doświadczeń z posługi w szpitalu. Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.