Wicemistrzostwo Szkół Katolickich w badmintonie – IV Igrzyska Szkół Katolickich

Dnia 6 marca w naszej szkole odbyły się już IV Igrzyska Szkół Katolickich w badmintonie. Organizatorami zawodów było LO im. św. Rity wraz z Samorządem Uczniowskim oraz LO Sióstr Prezentek.

Po zajęciu 5-ego miejsca w grudniowych zawodach przez drużynę chłopców oraz dziewczyn z naszej szkoły w Mistrzostwach Krakowa w ramach „Krakowskiej Olimpiady Młodzieży – Licealiada”, apetyty na kolejny sukces!

Celem imprezy była popularyzacja badmintona wśród młodzieży, integracja uczniów szkół katolickich, krzewienie zasad fair-play, wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami, rywalizacja sportowa oraz wyłonienie najlepszych zawodników.

W tym roku frekwencja była największa od początku historii zawodów, ponieważ w turnieju wystartowało sześć szkół katolickich.

Turniej został rozegrany systemem grupowym, a następnie pucharowym.

Zawody były na bardzo wysokim poziomie i wiele pojedynków wzbudziło ogrom emocji. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 punkty, natomiast za przegraną 0 pkt.

O klasyfikacji drużynowej zadecydowała suma punktów zdobytych przez chłopaków oraz dziewczyny.

Ostateczna klasyfikacja zawodów wygląda następująco:

Klasyfikacja dziewcząt:

1. LO Sióstr Prezentek

2. LO św. Rity

3. LO Salezjańskie

Klasyfikacja chłopców:

1. LO Salezjańskie

2. LO Zakonu Pijarów

3. LO Jezuitów (Kostka)

Klasyfikacja drużynowa (suma punktów chłopców i dziewczyn):

1. LO Salezjańskie

2. LO św. Rity

3. LO Sióstr Prezentek

Udział: LO Zakonu Pijarów, LO Jezuitów (Kostka), LO Sióstr Salezjanek

Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły zajęcia II miejsca w ramach Igrzysk Szkół Katolickich – badminton.

Bardzo dziękujemy wszystkim drużynom za udział w zawodach, gratulujemy zwycięzcom oraz mamy nadzieję, że spotkamy się w podobnym gronie na kolejnej wspólnej imprezie w przyszłym roku.

Ze sportowym pozdrowieniem!

Kamil Myśliwiec