Zajęcia wychowania fizycznego na lodowisku

Jazda na łyżwach to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych. Jest to sport stosunkowo łatwo dostępny dla wszystkich.

Wypad na łyżwy łączy w idealnych proporcjach przyjemne z pożytecznym. Dotleniony organizm pracuje sprawniej, poprawia się nasze samopoczucie, wzrasta poziom koncentracji, przez co po powrocie do obowiązków można działać sprawniej i efektywniej. Rekreacyjna jazda na łyżwach wpływa pozytywnie na ogólną sprawność organizmu i pozwala utrzymać w dobrej kondycji zarówno układ oddechowy jak i sercowo-naczyniowy.

W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi wszystkie klasy z naszej szkoły spędziły zajęcia wychowania fizycznego na lodowisku przy TAURON Arenie w Krakowie. W ramach współpracy TAURON-u z Zarządem Infrastruktury Sportowej lodowisko dla uczniów szkół krakowskich było bezpłatne.