Styczniowe Warsztaty Historyczne

11 stycznia nasi uczniowie zasiedli w auli Uniwersytetu Papieskiego, by wysłuchać wykładu o. dra Macieja Sadowskiego pt. „Codzienne i niecodzienne życie w XIX-wiecznym Krakowie w dobie autonomii”. Atmosferę XIX-wiecznego balu nasza młodzież mogła poczuć dzięki Zespołowi Tańca Historycznego „Kontredans”, który w pięknych strojach empire, zaprezentował kilka tańców, a następnie nauczył zebranych jednego z tańców regencyjnych. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Kamienicy Hipolitów oraz Cyberteki, gdzie odbyła się lekcja interaktywna o tym, jak powstawał Wielki Kraków.

W kolejną sobotę uczniowie próbowali rozpracować kod Jana Matejki. W tym celu wysłuchali wykładu pt. „Jak się tworzy w trudnych czasach?”, który wygłosił o. Rafał Antoszczuk. Następnie zwiedzali Dom Józefa Mehoffera, Dom Jana Matejki oraz Galię Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, gdzie odbyły się zajęcia warsztatowe.