Dwie korony

31 października br. wybraliśmy się do kina na film o św. Maksymilianie Kolbe pt. „Dwie korony”. Jest to dokument, ukazujący życie św. Maksymiliana, którego do tej pory znaliśmy przede wszystkim jako więźnia obozu Auschwitz, poświęcającego swoje życie dla Franciszka Gajowniczka, jednego z dziesięciu więźniów skazanych przez komendanta obozu – lagerführera Karla Fritscha – na śmierć głodową.

Film ukazuje umiejętności organizatorskie o. Maksymiliana, jego determinację w realizacji zamierzeń, ale także jego niezwykłą wiarę i oddanie Matce Bożej. Dokument zawiera obraz człowieka dającego świadectwo świętości i zachęcającego do niej innych, która – jak sam tłumaczył – polega na tym, aby naszą wolę zjednoczyć z wolą Boga, czyli aby spełniło się równanie w = W. Jeśli chcecie sami rozwiązać to równanie, obejrzyjcie film, serdecznie polecamy!