“Zemsta” w Teatrze Scena STU

Słuchajcie, nie zgadniecie! Ostatnio (22.11) byliśmy w wyśmienitym teatrze Scena STU w Krakowie. Było to niesamowite doświadczenie, ponieważ mogliśmy sobie przypomnieć bardzo ciekawą komedię Aleksandra Fredry pt. “Zemsta”. Pierwszą, rzucającą się w oczy różnicą pomiędzy Teatrem STU a innymi teatrami, była scena, którą widzowie mieli okazję oglądać z trzech stron. Dawało to niezwykły efekt, jakbyśmy sami brali udział w przedstawieniu. Obsadę tego przedstawienia stanowili nie tylko wspaniali aktorzy teatralni, ale również telewizyjne gwiazdy. Sam spektakl był bardzo zabawny, jak na komedię przystało. Ta teatralna interpretacja znanego utworu Fredry była osadzona w tych samych czasach, co akcja w dziele literackim, lecz przepleciona z dzisiejszym humorem, dzięki czemu oglądanie spektaklu sprawiało jeszcze większą radość niż czytanie samej “Zemsty”. Czekajcie cierpliwe na nasze kolejne reportaże z wyjść. Pozdrawiamy, klasa Liceum Św. Rity!

Dominik Pańczyszyn, Daniel Kosztyła