Teologia ciała wg Jana Pawła II

Teologia ciała 

Dnia 16 kwietnia 2018 r. cała nasza klasa 1LO wraz z wychowawcą Siostrą Stellą uczestniczyła w bardzo interesującym spotkaniu z Christopherem Westem pt. „Nasze ciało opowiada historię Boga”, które odbyło się w kinie Kijów.

Na początku wykładu dowiedzieliśmy się, jak zmieniło się życie Pana Christophera i dlaczego podjął się nauczania teologii ciała. Tematyką wykładu były zagadnienia seksualności, namiętności  i zagubienia człowieka w obecnym świecie. Z prelekcji dowiedzieliśmy się także, że w obecnym świecie mało kto zawraca uwagę na znacznie ciała, a właśnie w nim zawarta jest historia, którą Bóg chce abyśmy odczytali.

Mieliśmy także okazję wysłuchać autorskich piosenek odnoszących się do słów Jana Pawła II. Pan Christopher wytłumaczył nam także, że nasza seksualność ma nas zaprowadzić do Boga oraz wyjaśnił jaka jest  różnica między nagością  ukazaną w Kaplicy Sykstyńskiej, a nagością ukazaną w czasopismach typu Playboy. Cały wykład uważam za bardzo ciekawy i poruszający. Na początku wykładu Pan Christopher zadał nam także pytanie: Jak to, czym zajmują się kochankowie odnosi się do gwiazd? Odpowiedź na powyższe pytanie zostawił każdemu z nas do rozważenia.

Na koniec spotkania zostaliśmy zaproszeni na wspólną pielgrzymkę do Rzymu. Gdyby ktoś był zainteresowany wyjazdem szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej  www.Corproject.com. 

                                                  Natalia Ślęczek, 1LO