Zwolnieni z Teorii

We wrześniu br. odwiedziły nas dwie absolwentki naszej szkoły, Natalia Podyma i Alicja Fornal, obecnie studentki Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na spotkaniu z uczniami liceum zaprezentowały inicjatywę Zwolnieni z Teorii, w ramach której każdy uczeń może zrealizować własny projekt społeczny, odczuwając przy tym nie tylko wielką satysfakcję wynikającą z faktu, że robi się coś dobrego dla innych, ale także zdobywając nowe doświadczenia, poznając nowych ludzi, a niekiedy gwarantując sobie staż lub pracę w określonej firmie. Organizatorem Zwolnionych z Teorii jest Social Wolves. Patronatu udzieliło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Szczegóły dotyczące tej inicjatywy można poznać, zaglądając na stronę: https://zwolnienizteorii.pl/
W naszym liceum powstały dwie grupy, które zdecydowały się podjąć wyzwanie i zrealizować projekt społeczny według własnego pomysłu. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!