Lednica 2019

Jak co roku w pierwszy weekend czerwca wyjechaliśmy wspólnie z s. Dorotą na spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Dołączyliśmy się do KSMu z Krakowa. W tym roku spotkanie odbywało się pod hasłem: “Wiesz, że Cię kocham”. Staraliśmy się odkryć bogactwo sakramentów, szczególnie sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii, które prowadzą nas do nieustannej relacji z Bogiem.

Szczególnie wzruszającym momentem w tym roku była chwila modlitwy nad kapłanami, którzy znajdowali się razem z nami na Polach Lednickich. Wyciągnęliśmy nad nimi ręce w geście modlitwy i prosiliśmy Pana Boga o dobrych spowiedników, dziękując za tych, którzy biorą udział w XXIII spotkaniu młodych.

W tym roku symbolem, który dominował na spotkaniu była posrebrzana pieczęć miłości każdego dnia przypominająca nam o sakramencie chrztu i o tym, że Jezus nas kocha (stąd znajdujący się na niej fragment z księgi Pieśni nad Pieśniami), bo w każdym zapieczętował Swoją Miłość.

Na dalszą drogę otrzymaliśmy również rachunek sumienia “Poznaj moje serce, czyli lednicka droga do spowiedzi”. Jest to specjalnie przygotowana przez nas treść oraz obraz, którym można się posiłkować przygotowując się do sakramentu pojednania.

Przez całe spotkanie towarzyszyła nam historia nawrócenia św. Mateusza z obrazu “Powołanie św. Mateusza” autorstwa włoskiego artysty Caravaggio.