Wycieczka klasy 2LO

W dniach 6-8 maja bieżącego roku klasa 2 liceum, wraz z siostrą Stellą Szczepkowską oraz panem Grzegorzem Natankiem wybrali się w wyjątkową podróż w głąb Lasów Janowskich.

Miejscem postoju był Janów Lubelski, leżący na pograniczu Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Tereny te znane są z rozciągających się po horyzont zielonych lasów, łąk i stawów. To wspaniałe miejsce do relaksu na łonie natury.

Uczniowie naszej szkoły wybrali aktywną formę wypoczynku. Podczas tych 3 dni czekała na nich moc niezwykłych atrakcji – ekstremalna jazda terenowa po lasach czy wyprawa do parku linowego, gdzie coodważniejsi skorzystali z możliwości jazdy tyrolką i bujania na olbrzymim wahadle. Licealiści mieli także okazje do sprawdzenia swojej celności i wytrzymałości podczas meczu paintballa. Poza testami sprawności wykazywali się również siłą umysłu, rozwiącując przygotowane dla nich zagadki i łamigłówki.

Dla 2-klasistów był to jeden z ostatnich wspólnych wyjazdów przed maturą. W trakcie powrotu dosięgła ich melancholia przeplatająca się z radością ze wspólnie spędzonego czasu. Jedno jest jednak pewne – wszyscy ze łzą w oku będą wspominać tę przygodę.

Julia Haja, 2LO