Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

W tym roku wyjątkowo 4 września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Cała nasza szkolna społeczność – poza przebywającymi na Malcie – spotkała się o godz. 9.00 na wspólnej Eucharystii na Skałce. O. Beniamin, nasz katecheta, przywołał w kazaniu dialog św. Augustyna z Adeodatem, jego synem, w którym rozprawiali o znaczeniu słów oraz sensie nauczania. Zapis tej rozmowy znajduje się w traktacie O Nauczycielu. Znajdujemy tam stwierdzenie, że każdy człowiek ma w sobie wewnętrznego Nauczyciela, który poucza nas o tym, co jest dobre a co złe. I tak często obserwujemy, że jak posłuchamy naszego dobrze ukształtowanego serca, to wiemy, co jest dobre, a co złe; co powinniśmy czynić, a czego unikać. Tylko czy my chcemy go tak naprawdę słuchać? Z tym bywa różnie 🙂

Po Mszy świętej spotkaliśmy się na wspólnym apelu, przywitani na miejscu przez Siostrę Dyrektor. Następnie klasy pierwsze udały się na spotkanie z wychowawcami, a pozostałe klasy ruszyły do domu przygotowywać się na cały ten nowy rok.