Interdyscyplinarne Warsztaty humanistyczne “Franciszkanizm w literaturze”

W roku szkolnym 2018/2019 p. Joanna Gaweł we współpracy z Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego realizowała w naszym liceum nową inicjatywę – interdyscyplinarne Warsztaty humanistyczne. 

Co miesięczne zajęcia  prowadzone były przez  dr  Agnieszkę  Kanię,  polonistkę,  absolwentkę  studiów podyplomowych wiedza o kulturze, współautorkę cyklu podręczników Czarowanie słowem, wieloletnią nauczycielkę licealną oraz wykładowczynię Wydziału Polonistyki UJ, a także autorkę książek oraz artykułów naukowych i wielu cenionych pomocy dydaktycznych. 

Cykl zajęć, zatytułowany “Franciszkanizm w literaturze”, obejmował zarówno spotkania w pracowni języka polskiego naszego liceum, ale także wizytę w kościele oo. franciszkanów oraz zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Projekt zakończył się we wrześniu br., a dołączone zdjęcia niech uchylą rąbka tajemnicy, jak znakomite efekty przyniosła współpraca naszego liceum z uniwersytetem. Bardzo dziękujemy pani dr Agnieszce Kani za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów i serdecznie zapraszamy do kolejnej wspólnej inicjatywy.