English Touring Theatre Company – Romeo i Julia

24 listopada 20 uczniów naszej szkoły obejrzało kolejny spektakl grupy teatralnej English Touring Theatre Company, premierę sztuki Szekspira “Romeo i Julia”, reżyserii Dona Allena. Sztuka została zaadoptowana do współczesnych realiów, a język wybitnego dramaturga uproszczony, aby mógł zostać zrozumiany przez młodzież uczącą się języka angielskiego.

Chociaż z początku zaśmiewaliśmy się do łez słuchając zabawnych dialogów między Julią a jej nianią, Romeo i przyjaciółką, zakończenie nie odbiegało od zamysłu Szekspira i zmusiło wszystkich do zastanowienia się nad siłą miłości, która sięga “za grób” i potrafi jednoczyć zwaśnionych.

Po spektaklu tradycyjnie odbyło się spotkanie z aktorami, którzy opowiadali o postaciach, które grali, zmaganiach podczas prób i zabawnych sytuacjach “zza kulis”. Mogliśmy poznać Brianę (Julię), dla której ten spektakl był teatralnym debiutem. Na koniec nasi uczniowie wręczyli aktorom symboliczne róże.

Teraz przygotowujemy się do warsztatów teatralnych w języku angielskim, które odbędą się w naszej szkole w grudniu.