Zajęcia wychowania fizycznego na lodowisku

Zima to okres, kiedy spada aktywność fizyczna dzieci i młodzieży powodując równocześnie obniżenie zdobytej latem sprawności i wydolności fizycznej. Czas, gdy społeczeństwo spędza mniej czasu na zewnątrz. Nie należy jednak rezygnować z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu może być wyjście na lodowisko.

Zabawa na lodzie korzystnie wpływa na stan zdrowia młodego człowieka: poprawia sprawność fizyczną, zwiększa wydolność oraz hartuje organizm. Udział w zajęciach sportowych na świeżym powietrzu zapewnia uczniom pełny wypoczynek psychofizyczny, a także sprawia im dużo radości.

W ostatnim tygodniu przed feriami oraz w pierwszym tygodniu po feriach zimowych, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach wychowania fizycznego, które odbywały się na lodowisku na krakowskich Błoniach. Poniżej znajdują się zdjęcia uczniów z kilku klas naszej szkoły z tego wydarzenia.