II Walentynkowe Igrzyska Szkół Katolickich w badmintonie

Dnia 20 lutego w naszej szkole odbyły się już II Walentynkowe Igrzyska Szkół Katolickich w badmintonie. Organizatorami zawodów było LO im. św. Rity wraz z Samorządem Uczniowskim oraz LO Sióstr Prezentek.

Celem imprezy była popularyzacja badmintona wśród młodzieży, integracja uczniów szkół katolickich, krzewienie zasad fair-play, wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami, rywalizacja sportowa oraz wyłonienie najlepszych zawodników.

Szkoły mogły wystawić reprezentacje dziewcząt i chłopców (2 zawodników + zawodnik rezerwowy). Klasyfikacja była prowadzona podobnie jak w zeszłym roku: osobno dla dziewcząt i osobno dla chłopców. W tym roku dla uatrakcyjnienia rozgrywek wprowadzono rywalizację MIXTa. Rywalizacja drużynowa odbywała się parami tj. chłopak+dziewczyna.

Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym.

Zawody były na bardzo wysokim poziomie, gdyż wiele pojedynków rozstrzygnęło się dopiero po grze deblowej. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 punkty, natomiast za wygraną lub przegraną w deblu kolejno 2 lub 1 pkt. O klasyfikacji drużynowej również decydowała rywalizacja każdy z każdym w grze parami: chłopak + dziewczyna.

Niestety w tym roku, z różnych ważnych względów w rywalizacji zabrakło dwóch szkół, które wystawiły swoje reprezentacje na zawodach w roku poprzednim. Były to LO Sióstr Salezjanek oraz LO Kostki.

W tym roku w zawodach rywalizowały ze sobą tylko 3 szkoły, jednak nie brakowało emocji, woli walki oraz chęci zwycięstwa.

Przed rozpoczęciem rywalizacji MIXT-ów wszyscy zawodnicy oraz osoby zaangażowane w pomoc przy organizacji zawodów odtańczyli wspólną „Belgijkę”.

Ostateczna klasyfikacja zawodów wygląda następująco:

Klasyfikacja dziewcząt:

(nagrody: dyplomy oraz medale dla wszystkich zespołów)

1. LO św. Rity – 5 pkt.

2. LO Zakonu Pijarów – 3 pkt.

3. LO Sióstr Prezentek – 1 pkt.

Klasyfikacja chłopców:

(nagrody: dyplomy oraz medale dla wszystkich zespołów)

1. LO św. Rity – 5 pkt.

2. LO Zakonu Pijarów – 4 pkt.

3. LO Sióstr Prezentek – 0 pkt.

Klasyfikacja drużynowa (rywalizacja MIXT-ów chłopak+dziewczyna):

(nagrody: dyplomy oraz puchary dla wszystkich zespołów)

1. LO Zakonu Pijarów – 4 pkt.

2. LO Św. Rity– 4 pkt.

3. LO Sióstr Prezentek – 1 pkt.

O zwycięstwie zadecydował bezpośredni pojedynek pomiędzy LO Zakonu Pijarów oraz LO św. Rity, w którym Pijarzy zwyciężyli 2-1

Bardzo dziękujemy wszystkim drużynom za udział w zawodach, gratulujemy zwycięzcom oraz mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku na kolejnej wspólnej imprezie w większym gronie.

Ze sportowym pozdrowieniem!

Kamil Myśliwiec