„5-te miejsce” Liceum św. Rity w Krakowie – Krakowska Olimpiada Młodzieży – badminton

Dnia 20 października męska reprezentacja z naszej szkoły wzięła udział w rozgrywkach w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży – Licealiadabadmintonie.

Do rywalizacji przystąpiło 17 szkół średnich z całego Krakowa. Pierwsza faza turnieju składała się z rywalizacji grupowej. Szkoły zostały podzielone na pięć „trzy zespołowych grup” oraz jedną grupę „z dwiema” drużynami do której właśnie trafiliśmy. 

Naszym rywalem w I fazie turnieju było XV LO w Krakowie, które pewnie pokonaliśmy wynikiem 2-0.

Do drugiej fazy turnieju zakwalifikowały się po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy. Powstały 4 kolejne grupy, a nasza szkoła znalazła się w grupie razem z LO Zakonu Pijarów oraz  Zespołem Szkół Elektrycznych Nr 1 w Krakowie. Rywalizacja w tej fazie turnieju była bardzo zacięta i emocjonująca, jednak nasi uczniowie znów nie zawiedli i wygrali obydwa pojedynki z wynikiem 2-1.

Jako zwycięzcy grupy w fazie „PLAY OFF” przyszło nam rywalizować w ćwierćfinale z drużyną LO Salezjanów. Pierwszy pojedynek singlowy zakończył się wygraną naszego reprezentanta, natomiast drugi porażką. O ostatecznym wyniku i awansie do półfinału miał zadecydować pojedynek deblowy, w którym niestety ulegliśmy drużynie „Salezjańskiej” 1-2.

Jednakże mimo porażki udało się nam zdobyć 5-te miejsce w Krakowie w rywalizacji szkół średnich. Bardzo serdecznie gratuluję zawodnikom, którzy reprezentowali Liceum św. Rity na arenie międzyszkolnej.

Serdeczne gratulacje!

Kamil Myśliwiec