„Złote” Liceum św. Rity w Krakowie – Igrzyska Szkół Katolickich w siatkówce

15 czerwca, a więc dwa tygodnie po zawodach badmintonowych, które organizowała nasza szkoła odbyły się kolejne zawody sportowe w ramach Igrzysk Szkół Katolickich Krakowa. Tym razem byliśmy gościem zawodów siatkarskich organizowanych przez LO Sióstr Salezjanek. Cała impreza odbyła się na świeżym powietrzu na szkolnym boisku Sióstr Salezjanek. 

Dzięki pięknej i słonecznej pogodzie mogliśmy już poczuć wakacje – uśmiech, dobra atmosfera, świetna zabawa, słońce i siatkówka – takie połączenie nie mogło się nie udać!

Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów, które najpierw grały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, a następnie rywalizowały w półfinałach oraz meczach o konkretne miejsca. Całe zawody trwały prawie pięć godzin, a drużyny, występujące tym razem w składach mieszanych, rozegrały po cztery spotkania.

Warto podkreślić bardzo wysoki poziom zawodów. Byliśmy świadkami naprawdę wielu znakomitych akcji, obron, ataków i nieszablonowych zagrań… Wyśmienicie się to oglądało!

Ostatecznie najlepszą ekipą okazała się nasza szkoła „Augustianki” – czyli Liceum św. Rity, które w meczu finałowym po bardzo zaciętym spotkaniu pokonały „Prezentki” – Publiczne LO Sióstr Prezentek. 

Tym samym kończymy tegoroczne zmagania w ramach Igrzysk Szkół Katolickich Krakowa.  Do rywalizacji wracamy po wakacjach i już teraz nie możemy się doczekać, gdyż plany na Igrzyska w nowym roku szkolnym przedstawiają się naprawdę dobrze! 

Bardzo dziękujemy wszystkim drużynom za udział w zawodach, gratulujemy zwycięzcom oraz mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku na kolejnej wspólnej imprezie w większym gronie.

Z pozdrowieniami!

Kamil Myśliwiec