3. miejsce w Wielkanocnym Turnieju Koszykówki Chłopców (3×3)

12 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w Wielkanocnym Turnieju Koszykówki Chłopców, który cyklicznie organizuje szkoła KOSTKI.

W turnieju oprócz naszej szkoły wzięły udział następujące szkoły: Kostka, Prezentki i Salezjanki. Każda szkoła mogła wystawić dwie drużyny.

Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów, a turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Następnie dwie najlepsze drużyny rozegrały mecz o 1 miejsce, dwie kolejne o 3, itd.

Jak co roku rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie drużyny były bardzo dobrze przygotowane i poziom gry był profesjonalny.

Celem imprezy była popularyzacja koszykówki wśród młodzieży, integracja uczniów szkół katolickich, krzewienie zasad fair-play, wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami, rywalizacja sportowa oraz wyłonienie najlepszych drużyn i zawodników.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w następujących składach:

Drużyna I:

1. Pogorzelski Tymoteusz
  2. Tytar Michał
  3. Ryskala Krzysztof
  4. Ciężadlik Kamil

Drużyna II:

1. Sobula Kacper
  2. Kutrzeba Michał
  3. Glazar Maciej
  4. Szpyrka Mateusz

Serdecznie gratulujemy drużynie I zdobycia III miejsca w turnieju. Na pochwałę zasługuje również Michał Tytar oraz Kacper Sobula, którzy zostali wybrani najlepszymi zawodnikami swojej drużyny.

Poniżej relacja zdjęciowa z tego wydarzenia.