I Walentynkowe Igrzyska Szkół Katolickich w badmintonie

Dnia 14 lutego w naszej szkole odbyły się I Walentynkowe Igrzyska Szkół Katolickich w badmintonie. Organizatorami zawodów było LO im. św. Rity wraz z Samorządem Uczniowskim oraz LO Sióstr Prezentek. Celem imprezy była popularyzacja badmintona wśród młodzieży, integracja uczniów szkół katolickich, krzewienie zasad fair-play, wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami, rywalizacja sportowa oraz wyłonienie najlepszych zawodników.

Szkoły mogły wystawić reprezentacje dziewcząt i chłopców (2 zawodników + zawodnik rezerwowy). Klasyfikacja była prowadzona osobno dla dziewcząt i osobno dla chłopców. Klasyfikacja drużynowa zawierała sumę punków zdobytą przez dziewczęta oraz chłopców.

Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym.

Zawody były bardzo wyrównane, gdyż wiele pojedynków rozstrzygnęło się dopiero po grze deblowej. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 punkty, natomiast za wygraną lub przegraną w deblu kolejno 2 lub 1 pkt. O klasyfikacji drużynowej zdecydowała suma punktów zdobytych przez reprezentację dziewcząt i chłopców.

Klasyfikacja dziewcząt:

(nagrody: dyplomy dla wszystkich oraz medale dla najlepszych 3 zespołów)

1. LO Sióstr Prezentek – 9 pkt.

2. LO Sióstr Salezjanek – 8 pkt.

3. LO Św. Rity – 7 pkt.

4. LO Zakonu Pijarów – 6 pkt.

5. LO Kostka – 0 pkt.

Klasyfikacja chłopców:

(nagrody: dyplomy dla wszystkich oraz medale dla najlepszych 3 zespołów)

1. LO Zakonu Pijarów – 12 pkt.

2. LO Kostka – 9 pkt.

3. LO Sióstr Prezentek – 4 pkt.

4. LO Św. Rity – 3 pkt.

5. LO Sióstr Salezjanek – 1 pkt.

Klasyfikacja drużynowa:

(nagrody: dyplomy dla wszystkich oraz puchary dla najlepszych 3 zespołów)

1. LO Zakonu Pijarów – 18 pkt.

2. LO Sióstr Prezentek – 13 pkt.

3. LO Św. Rity – 10 pkt.

4. LO Kostka – 9 pkt.

5. LO Sióstr Salezjanek – 9 pkt.

Bardzo dziękujemy wszystkim drużynom za udział w zawodach, gratulujemy zwycięzcom oraz mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku na kolejnej wspólnej imprezie.