Przedstawienie i kolędowanie

20 grudnia odbyło się w naszej szkole przedstawienie teatralne pt. “Puste miejsce” przygotowane przez młodzież z kółka teatralnego prowadzonego przez p. Angelikę. Uczniowie przypomnieli nam, że wiele osób mówi o tym, iż w święta nie chodzi o prezenty, ale wręcz przeciwnie chodzi właśnie o nie. O to, co możesz dać drugiemu, podarować coś od siebie, nie mając poczucia, że coś straciłeś. Nie chcąc nic w zamian. Podzielić się tym, co masz; święta to czas odkrywania, że radość ukryta jest w miłości, a tylko prawdziwa miłość jest bezinteresowna. I wcale nie dlatego, że wszyscy tak mówią. Po prostu nie ma innego wytłumaczenia na to, że ktoś w ciszy i pokorze przychodzi do Ciebie, mimo że na to nie zasługujesz. Następnie jako społeczność szkolna, spędziliśmy czas, wspólnie kolędując.

Filmy i zdjęcia: Michał Mizia