Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na szkolnych korytarzach królował kolor żółty. Uczniowie i nauczyciele założyli ubrania w tym kolorze, ponieważ jest on uznawany za symbol życzliwości i optymizmu. Każdy uczeń wylosował jedno zadanie na ten dzień, poprzez którego wykonanie mógł okazać innym życzliwość. Zachęcaliśmy również, by podjąć wyzwanie „Bingo Życzliwości” i spełnić wszystkie zaproponowane przez nas dobre uczynki. Okazją do integracji i świetnej zabawy był międzyklasowy konkurs fotograficzny pt. “Życzliwość w kadrze”, który zwyciężyła klasa 2b.

Był to bardzo miły dzień, który przypomniał nam, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zauważyć drugiego człowieka i uczynić choćby drobny gest życzliwości, obdarzając innych uśmiechem i dobrym słowem.