Tydzień wychowania 2019

Tekst

Nauczycielu, gdzie mieszkasz?

W piątek, 13 września, w naszym liceum odbyło się oficjalne rozpoczęcie Tygodnia Wychowania. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: “Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”.

Za przygotowanie wydarzenia odpowiadała klasa 1 C pod kierownictwem Pani Angeliki Kolassy oraz Pani Anety Żurek, które poprowadziły spotkanie dla całej społeczności szkolnej. Wydarzenie rozpoczęto modlitwą, a następnie odczytano Ewangelię. Śpiewano pieśni m.in. do Ducha Świętego, by przewodniczył nam w tym czasie. Śpiewowi towarzyszył akompaniament na żywo. Całość przeplatana była rozważaniami.

Podczas spotkania zachęcano nas, aby nie bać się zadawać Chrystusowi pytań i szukać na nie odpowiedzi. Wsłuchiwaliśmy się w Słowo Boże, by usłyszeć Jego głos. Każdy miał możliwość symbolicznego zadania pytania Chrystusowi poprzez zapisanie go na małej karteczce. Następnie zostały one zebrane do wspólnego naczynia, aby podczas najbliższej Mszy Świętej złożyć je Chrystusowi na ołtarzu.

Rozalia Brzegowska, klasa I c

Fot. Michał Mizia