3. miejsce Liceum św. Rity w Międzypowiatowej Szkolnej Lidze Strzeleckiej

W tym roku szkolnym nasza szkoła wzięła po raz kolejny udział w zawodach Międzypowiatowej Szkolnej Ligi Strzeleckiej organizowanej przez LOK w Krakowie.

Całość zawodów składała się z 4 rund, a w każdej rundzie uczniowie musieli zmierzyć się z inną bronią.

W pierwszej rundzie była to SLAVIA 631, w drugiej HENEL 312, w trzeciej KANDAR CP1. Runda czwarta (finałowa) odbyła się na strzelnicy kulowej pod gołym niebem – VOSTOK CM2.

Dzięki dodatkowym zajęciom na strzelnicy (w ramach zajęć SKS), nasi uczniowie mieli możliwość cotygodniowego treningu, co przełożyło się na bardzo dobre wyniki.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w następujących składach:

Drużyna I:

1. Zając Mateusz

2. Mazur Maxymilian

3. Dyrga Zuzanna

4. Kotarba Joanna

Drużyna II:

1. Flaga Katarzyna

2. Horbal Filip

3. Zielińska Julia

W końcowej klasyfikacji drużyna I stanęła na najniższym stopniu podium (III miejsce) plasując się tuż za ZSE nr 2 oraz ZSM nr 3.

Drużyna II również była bardzo wysoko w klasyfikacji, uzyskując ostatecznie VIII miejsce.

Na pochwałę zasługuje również występ Mateusza Zająca, który w indywidualnej klasyfikacji generalnej chłopców uzyskał II miejsce. Natomiast najlepszy wynik w kategorii dziewczyn uzyskała Katarzyna Flaga, zdobywając VII miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i mamy nadzieję na kolejne sukcesy strzeleckie w kolejnym roku szkolnym.

Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.